KUTSO’DA BANKA MÜDÜRLERİ İLE 2. İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) sosyal tesisinde düzenlenen toplantıda, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ildeki banka şubelerinin müdürleri ile ikinci kez bir araya geldi.

Şehrin sosyal ve ekonomik durumu, ticaret ve sanayisi, lojistik avantajları, finansmana erişim ve ileriki dönem ekonomik öngörüler gibi konular dile getirilerek, bu zenginliklerin daha iyi değerlendirilmesi, ihracatın artırılması gibi konularda görüş alış verişi yapıldı.

Şehirdeki sosyal donatının geliştirilmesi, Kütahya’daki işletmelerin ölçeklerinin büyütülmesi, ilin ekonomisinin canlanması, ihtiyaç duyulan finansal kaynaklara erişimin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı. Aynı zamanda, enflasyon, kredi kullandırmalarla ilgili problemler, kredi tarafında normalleşme ve iyileşmenin gerektiği ve borçlandırmalarla ilgili yapılandırma süreçleri hakkında bilgi paylaşıldı.

Enflasyonun düşmesi için mücadelenin ve doğru politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “Piyasanın öngörülebilir yapıya geçmesi gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in dediği gibi rasyonel politikalara geçilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı. Mevcut durum ile ilgili politika yapıcıların önlem alması gerektiğini belirten Esin Güral Argat, bu konulardaki önerilerin, tüm paydaşların ortak aklıyla, karar alıcılara iletilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

İyi dileklerin ve buluşmadan duyulan memnuniyetin ifade edilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Haber: KUTSO Basın