Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti, Afyonkarahisar Ticaret Ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette değerlendirmede bulunan KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, “Kütahya ve Afyonkarahisar yakın şehirler. Avantajları ve dezavantajları birçok anlamda ortak. Bu ziyaretimizde, iş birliğiyle neler yapabileceğimizi; TR33 Bölgesi’nin bir havza olarak daha hızlı kalkınmasını sağlayacak projeleri nasıl geliştirebileceğimizi, sınırlı kaynaklarla maksimum verimliliği sağlayacak çalışmaları ve bölgesel kalkınmaya nasıl destek olabileceğimizi konuştuk.” dedi.

KUTSO olarak yeni bir proje başlattıklarını kaydeden Esin Güral Argat, “Ülkemizde, bölgesel kalkınma ve kadın konularının öncelikli olması gerektiğini düşünüyorum. Bürokraside, siyasette, iş dünyasında ve girişimcilik ekosisteminde kalkınmanın tetikleyici unsuru, kalkınmanın taşıyıcı gücü kadındır. Kadının her alanda görünürlüğünün artması için atılan her adım, her ilerleme; hem bölgemize, hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak. Bu görüşten yola çıkarak Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nda Kadın Girişimcilik Ofisi açtık. Ege’nin Girişimci Kadınları Yarışması’nı düzenliyoruz. Ağustos ayı itibariyle duyurulara başlayacağız. 19 Kasım itibariyle de ödül törenimiz olacak. TR33 bölgesindeki tüm kadın girişimcileri yarışmamıza davet ediyoruz. Bu aslında, kadın girişimciler arasında ‘network’ün oluşturulması, motivasyonun artırılması, iyi örneklerin paylaşılması ve böylelikle de kamuoyunda farkındalığın artırılması amacıyla yapılan bir çalışma.” ifadelerini kullandı.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de ziyaret sebebiyle teşekkür ederken, “Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanısınız. Ticaret ve Sanayi Odası olarak da Türkiye’de ilk kadın başkansınız. Ziyaretiniz bizi çok mutlu etti. Biz de bu ziyaretleri devam ettireceğiz. TR33 Bölgesi’nde bulunuyoruz. Kütahya ile yıllardır çok iyi ilişkiler içerisindeyiz. Odalarımız, illerimiz ve bölgemiz adına tecrübelerinizden faydalanacağız. TR33 bölgesindeki diğer illerle de yakın ilişki içinde olacağız. Bahsettiğiniz projenize en yüksek düzeyde desteği sağlayacağız, duyurularımızı yapacağız ve katılımı da sağlayacağız.” dedi.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ve KUTSO heyetinin ATSO hizmet binasını gezmesinin ardından sona erdi.

Haber: KUTSO Basın